ALBANIA

Albania to niewielki kraj położony na Bałkanach, który oferuje wiele atrakcji turystycznych, jak górskie pejzaże i dzika, 2nieskażona natura, a także piękne plaże. Oprócz tego odnaleźć tu można liczne ślady świetności tych ziem z okresu starożytności i średniowiecza, ale także niedawnej, ponurej przeszłości.

Ramowy program wyjazdu:
Dzień 1 –
późnym popołudniem wyjazd z kraju, nocny przejazd przez Czechy i Słowację na Węgry.
Dzień 2
– rano przyjazd do Morahalom k. Szegedu, całodzienny relaks na basenach termalnych Morahalom (21 basenów, sauny oraz gastronomia), wieczorem - wyjazd, po drodze krótkie przerwy sanitarne, nocny przejazd przez Serbię do Macedonii.

4Dzień 3 – przed południem przyjazd do Ohrid nad jeziorem Ohrydzkim, odpoczynek i rekreacja nad jez. Ohrydzkim - spacer i zwiedzanie cerkwii Św. Jana i Mądrości Bożej oraz teatru antycznego, zakwaterowanie w hotelu, nocleg
Dzień 4 –
śniadanie w restauracji hotelowej, wyjazd z Ohrydu do Tirany – stolicy Albanii, zwiedzanie m. in.:  Budynek M
uzeum Narodowego ozdobiony charakterystyczną mozaiką przedstawiającą lud albański, meczet Ethem Bej - jeden z najstarszych zabytków Tirany. Bunk’Art to kompleks bunkrów z czasów panowania reżimu komunistycznego z długoletnim przywódcą Albanii Enverem Hoxha. Albańczycy stworzyli tutaj swoiste muzeum tamtych czasów, późnym popołudniem przejazd do Wlory, zakwaterowanie w hotelu
Dzień 5–6- śniadania, odpoczynek na plaży - plażowanie i kąpiel, posiłki wg wybranej wersji wyżywienia, noclegi, w trakcie pobytu – zwiedzanie Wlory - trzeciego pod względem wielkości miasta Albanii ale i jednego z najstarszych.
Dzień 7 - wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku Sarandy, po południu - przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg
Dzień 8-10 dzień -
śniadania, plażowanie i wypoczynek, posiłki wg wybranej wersji wyżywienia, zwiedzanie Sarandy - miasta o ciekawej, mającej greckie korzenie historii oraz Butrintu wpisanego na listę UNESCO, z imponującymi zabytkami archeologicznymi z okresu antycznego, noclegi.

Dzień 11 – śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku Grecji, wieczorem – przyjazd do Igumenitsy, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
Dzień 12 – wczesnym rankiem wykwaterowanie z hotelu i przejazd na prom do portu Igumenitsa, 06.30 - wyjście z portu Igumenitsa i rejs do Wenecji w wybranej wersji kabiny lub na pokładzie. Na promie możliwość relaksu i plażowania oraz skorzystania z oferty gastronomicznej.

7Dzień 13 – przyjście promu do Wenecji, zwiedzanie miasta (m.in. Plac i bazylika Św. Marka, Pałac Dożów Weneckich, most Rialto), czas na zakupy i posiłek (we własnym zakresie), po południu wyjazd w kierunku Polski, nocny przejazd przez Austrię i Czechy, po drodze krótkie przerwy sanitarne i przerwa na posiłek (we własnym zakresie)
Dzień 14 - przed południem przyjazd do kraju - zakończenie wycieczki

TERMINY I CENY za osobę w EURO (lub równowartość w PLN wg kursu Santander-sprzedaż)

TERMIN CENA B/B
 (ZE ŚNIADANIAMI) 
DOPŁATA DO H/B
 (OBIADOKOLACJE) 
 
 Do ustalenia 
od 595 EURO od 155 EURO  REZERWUJ 


Cena obejmuje
:
5
- przejazd komfortowym autokarem turystycznym z pełnym wyposażeniem
- noclegi zgodnie z powyższym programem imprezy - 9 noclegów
- rejs promem Igumenitsa - Wenecja (bilet promowy - deck, kabiny - za dopłatą)
- wyżywienie – zgodnie z wybraną opcją wyżywienia: śniadanie lub śniadanie i obiadokolacja
- opiekę pilota - przedstawiciela biura
- ubezpieczenie KL/NNW
- wycieczki ujęte w powyższym programie (koszty wstępów płatne dodatkowo)

Koszty dodatkowe:8
- dodatkowe, nie ujęte w programie posiłki podczas podróży
- koszty wstępów do zwiedzanych obiektów oraz miejsc zwiedzanych
- dopłata do kabiny na promie (cena/osobę w kabinie):
4 os. = od 45€ bez okna, od 65€ z oknem
3 os. = od 65€ bez okna, od 75€ z oknem
2 os. = od 75€ bez okna, od 95€ z oknem