ŁÓDŹ

Z ilu stopni skakał Polański? Czy diabeł ubiera się tylko u Prady? Skąd wzięły się tutaj fabryki? Gdzie są najciekawsze murale? – wz28396688IERLodz Orientarium Slonie podczas kapieli
mieście leżącym w samym sercu Polski turysta znajdzie odpowiedzi nie tylko na te pytania.
Wszystkie polskie drogi zdają się prowadzić właśnie do Łodzi – leży wszak przy skrzyżowaniu dwóch głównych autostrad. Pełna kontrastów, tonąca w zieleni, zadziwiająca awangardowymi instalacjami – przeżywa teraz właśnie drugą młodość. Choć prawa miejskie nadał osadzie Jagiełło, to gwałtowny rozwój miasta nastąpił dopiero 200 lat temu. W efekcie  wielkonakładowych inwestycji i ciężkiej pracy Żydów, Niemców, Rosjan i Polaków, Łódź stała głównym ośrodkiem włókiennictwa w Europie, co pokazał Andrzej Wajda w kultowej „Ziemi Obiecanej”. Obok hal produkcyjnych wyrosły eleganckie pałace fabrykantów. Dziś można oglądać kilkadziesiąt z nich, w tym Pałac Izraela Poznańskiego przy jego dawnych zakładach włókienniczych –obecnej Manufakturze.

 

csm orientarium w lodzi bilety rekord 5 1fbaf3d22bRamowy program wycieczki:
- godzina 7.00 – zbiórka i wyjazd
- około 10.00 przyjazd do Łodzi – zwiedzanie Orientarium i Zoo w Łodzi
- przejazd do EC1 Łódź: zwiedzanie Centrum Techniki i Nauki trasą „Przetwarzanie Energii”, seans w planetarium (projekcja do uzgodnienia zgodnie z wiekiem uczestników)
- przejście do centrum Łodzi – spacer ulicą Piotrowską, Pasaż Róży, Aleja Gwiazd
- wyjazd w drogę powrotną
- około 22.00 powrót – zakończenie wycieczki


CENA - od 220 zł/osobagf vptT heBm FpAD ec1 w lodzi 664x442


Cena obejmuje:
- transport autokarem turystycznym
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
- opiekę pilota wycieczek i wychowawców ze szkoły
- ubezpieczenie NNW

 

160406 EC 1 M 2.1 Visual3 V1.0