ŚWIERADÓW ZDRÓJ

Wyjątkowa atrakcja wznosząca się nad miastem Świeradów-Zdrój zaprowadzi Cię na wysokość 62 metrów, skąd roztacza się swieradow2widok na romantyczną zabudowę uzdrowiska oraz piękno przyrody.
Zachwycająca konstrukcja jest uzupełniona o edukacyjne, kulturowe oraz ekstremalne elementy, które napotkasz w trakcie spaceru po łagodnie wijącej się kładce o długości 850 metrów. Kiedy dotrzesz na samą górę, będziesz mógł odpocząć na siatce w kształcie kropli lub wejść na szklaną platformę i poczuć, jakby Twoje ciało unosiło się w powietrzu. Wycieczkę zakończysz jazdą 105-metrową zjeżdżalnią. W kilka sekund wrócisz z chmur na ziemię.
Zamek Czocha to jeden z najpiękniejszych i najbardziej tajemniczych zamków w Polsce. Malowniczo położony nad jeziorem Leśniańskim budynek imponuje niezwykłą architekturą, a wnętrza odkrywają przed nami niesamowite historie oraz legendy. Podróżując przez Dolny Śląsk, nie można pominąć tego miejsca! Jego piękno zostało już niejednokrotnie docenione – w 2012 roku Zamek Czocha trafił na listę 7 Nowych Cudów Polski, tworzoną przez magazyn National Geographic Traveler. W zamkowych wnętrzach kręcono wiele filmów i seriali – powstawał tu m.in. Wiedźmin, a podziemia zagrały m.in. w Tajemnicy Twierdzy Szyfrów. Odbywają się tu również wydarzenia, których swieradow5motywem przewodnim jest magia – latem miłośnicy sagi o Harrym Potterze przyjeżdżają tu na wakacyjny wypoczynek.

Program wycieczki:
- zbiórka i wyjazd ze szkolnego parkingu o godzinie 7.00.
- przyjazd do Leśnej ok. godziny 10.00
- zwiedzanie „polskiego Hogwardu” czyli zamku Czocha z przewodnikiem
- przejazd do Świeradowa Zdrój – wejście na Sky Walk (po drodze do rozwiązania quiz z wiedzy o ścieżce i okolicy), podziwianie panoramy Gór Izerskich i Karkonoszy
- emocjonujący zjazd na zjeżdżalni
- przerwa na obiadswieradow4
- powrót w godzinach wieczornych - zakończenie imprezy


CENA - od 210 zł/osoba


Cena obejmuje:
- transport autokarem turystycznymswieradow3
- bilety wstępu: zamek Czocha, Sky Walk, 1 zjazd na zjeżdżalni
- opiekę pilota wycieczek i wychowawców ze szkoły
- obiad
- ubezpieczenie NNW