KSIĄŻ

ksiaz4

Zamek Książ to jeden z najpiękniejszych zamków w Polsce. Owiany licznymi legendami i nutką tajemnych historii, jest prawdziwą perełką Dolnego Śląska. Znajdziecie go w malowniczej scenerii, w sercu lasów, na skalnym cyplu opadającym stromym urwiskiem. Pierwotnie Zamek Książ, brzmiący po niemiecku Fürstenstein, powstał tutaj przeszło siedemset lat temu, będąc istotnym ogniwem w łańcuchu śląskich twierdz. Jednak z czasem jego rola uległa zmianie i dziś jest zachwycającym barokowym pałacem, który koniecznie trzeba odwiedzić!
Dziewczynki kochają księżniczki, a chłopcy marzą o zostaniu rycerzami i uwielbiają wojenne historie. Przeważnie. Bo czasami jest na odwrót. Ale żadne dziecko nie przejdzie obojętnie obok wielkiego, starego zamczyska, pełnego tajemniczych zakamarków, duchów i opowieści o skarbach.

Program wycieczki:ksiaz5
- zbiórka i wyjazd ze szkolnego parkingu o godzinie 8.00.
- przyjazd do Wałbrzycha ok. godziny 10.00
- zwiedzanie Palmiarni w Wałbrzychu
- piesza wycieczka szlakiem turystycznym przez Książański Park Krajobrazowy do Zamku Książ
- trasa wycieczki wiedzie przez tzw. ścieżkę Hochbergów wzdłuż rzeki Pełcznica, po drodze zwiedzimy ruiny zamku Stary Książ, zobaczymy zabytek przyrody – cis „Bolko” i trafimy na punkty widokowe na Zamek Książ
- zwiedzanie Zamku Książ z fabułą - „Zamkowe tajemnice”
- w drodze powrotnej przerwa na obiad
- powrót w godzinach wieczornych - zakończenie imprezyksiaz7


CENA - od 170 zł/osoba

 

Cena obejmuje:
- transport autokarem turystycznym
- bilet wstępu do Zamku Książ i Palmiarni
- opiekę pilota wycieczek i wychowawców ze szkołyksiaz3
- obiad
- ubezpieczenie NNW