MIĘDZYGÓRZE

Międzygórze jest miedzygorze1górską stacją klimatyczną, malowniczo położoną u stóp Masywu Śnieżnika, w zacisznych dolinkach rzek Wilczki i Bogoryi. Bezpośrednie otoczenie lasów, czyste powietrze, potoki górskie, brak masowego ruchu turystycznego pozwalają na prawdziwy relaks, wypoczynek i regenerację sił.W przełomie Wilczki znajduje się wodospad wysokości 22 metrów. Przed powodzią w 1997 roku wodospad miał wysokość 27 metrów i formę kaskady. Był on wówczas pierwszym co do wysokości w Sudetach, na równi z Wodospadem Kamieńczyka w Karkonoszach.
Jaskinia Niedźwiedzia to największa jaskinia Sudetów. Zaliczana jest także do najpiękniejszych jaskiń w Polsce ze względu na bogactwo form kresowych. Odkryto ją w 1966
roku w masywie Śnieżnika na pn-zach stoku szczytu Stroma, w okolicy Kletna.
Jaskinia jest oświetlona dla zwiedzających. Ma cztery poziomy, a łączna długość korytarzy i komnat wynosi ok. 3 km. Do zwiedzania udostępniona jest tylko część z nich. Jaskinia swoją nazwę zawdzięcza odnalezionym w niej kościom niedźwiedzia jaskiniowego. Łącznie wydobyto 40 tys. kości zwierząt plejstoceńskich. Oprócz niedźwiedzia jaskiniowego znaleziono również kości lwa jaskiniowego oraz hieny jaskiniowej. W górnych warstwach odkryto także kości nietoperzy. Obecnie żyją tu nieliczne gatunki zwierząt. Należą do nich: nietoperze, muchówki, motyle oraz pająki. Jaskinia jest pomnikiem przyrody oraz stanowi rezerwat przyrody.

Program wycieczki:miedzygorze4
- o godz. 7.00 zbiórka i wyjazd ze szkoły
- przyjazd do Kletna, spacer do jaskini i zwiedzanie Jaskini Niedźwiedziej
- przejazd do Międzygórza–wodospad Wilczki, przejście “Szlakiem Krasnala“ do Ogrodu Bajek
- obiad
- powrót pod szkołę około godziny 20.00


CENA - od 150 zł/osoba

 
CENA OBEJMUJE:
miedzygorze2- przejazd autokarem turystycznym
- ubezpieczenie NNW
- opiekę wychowawców ze szkoły, licencjonowanego pilota i miejscowych przewodników
- obiad

KOSZTY DODATKOWE:
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie – ulgowy 30 zł, Ogród Bajek – ulgo
wy 10 zł