FRANCJA - Puy St Vincent

Puy St Vincent jest jedną z najbardziej malowniczych stacji narciarskich Alp Południowych, położoną w masywie i Parku 4Narodowym Ecrins. Rozwinęła się ona z dawnej wioski Les Pres, położonej na wysokości ok. 1400 m.n.p.m. Dziś miejscowość ta liczy tylko ok. 300 mieszkańców, ale można tu zobaczyć wiele śladów historii, jak n.p. XII wieczna kapliczka czy XVI wieczny kościółek Św. Marii Magdaleny. Stanowi ona dziś najniższy z 3 poziomów stacji, bowiem w latach 60-tych i 70-tych wybudowano infrastrukturę turystyczno - narciarską na wysokościach 1600 oraz 1800 m.n.p.m.
Obecnie Puy St Vincent oferuje prawie 80 km tras zjazdowych podzielonych na 6 tras zielonych, 14 niebieskich, 12 czerwonych i 2 czarne. Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów jest też snowpark i boardercross dostępne w sektorze 2000. Z Puy St Vincent łatwo można się też dostać do pobliskich stacji narciarskich – n.p.Serre Chevalier, Briancon czy Montgenevre.

skimap ikonka webcam

PLAN TRAS

POGODA

KAMERY LIVE

Rezydencje Le Parc aux Etoiles 3*** i La Dame Blanche 3*** położone są obok siebie, w bezpośrednim sąsiedztwie 2stoków narciarskich i ok 800 metrów od centrum stacji ze sklepikami, restauracjami i serwisami narciarskimi. W każdej rezydencji znajdują się: narciarnia z zamykanymi szafkami na sprzęt, sauna, basen zewnętrzny z podgrzewaną wodą. Ponadto w rezydencji Le Parc aux Etoiles do dyspozycji gości fitness. W rezydencjach są do wyboru takie oto typy apartamentów:
Apartament 2 pok.- 4 osoby- posiada pokój dzienny z wyposażonym aneksem kuchennym i 2 miejscami do spania (sofa), sypialnię z łóżkiem podwójnym, łazienkę, WC
Apartament 2/3 pok.- 6 osób - pokój dzienny z wyposażonym aneksem kuchennym i 2 miejscami do spania (sofa), sypialnia z łóżkiem podwójnym, alkowa lub wnęka z 2 łóżkami pojedynczymi lub łóżkiem piętrowym, łazienka, WC
Apartament 3/4 pok.- 8 osób -pokój dzienny z wyposażonym aneksem kuchennym i 2 miejscami do spania (sofa), 3sypialnia z 2 łóżkami pojedynczymi, sypialnia z łóżkiem podwójnym, alkowa lub wnęka z 2 łóżkami pojedynczymi lub łóżkiem piętrowym, łazienka, WC


PROGRAM WYJAZDU:
1 dzień - wyjazd z kraju, przejazd przez Niemcy i Szwajcarię do Francji
2 dzień - po południu - przyjazd do Puy St Vincent, zakwaterowanie w apartamentach
3 dzień - rano - odbiór karnetów i jazda na nartach lub snowboardzie
4 - 8 dzień - jazda na nartach lub snowboardzie na terenach Puy St Vincent; fakultatywnie wycieczka narciarska do: Briancon - Serre Chevalier, rekreacja ponarciarska.
9 dzień – rano - zdawanie apartamentów i odbiór kaucji, pakowanie bagaży i sprzętu, wyjazd do kraju
10 dzień - przyjazd do kraju w godzinach porannych - zakończenie wyjazdu.CENA: od 340 Euro


ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:
- Transport - przejazd autokarem komfortowym z pełnym wyposażeniem1
- Zakwaterowanie - 7 noclegów w wybranym typie apartamentu, (pościel- kołdra lub koc i    poduszka, poszewki płatne dodatkowo lub własne)
- Ubezpieczenie - KL /NNW/KR/OC
- Skipass - karnet narciarski 6-dniowy
- Opieka pilota - przedstawiciela biura
- WiFi przy recepcji - gratis

KOSZTY DODATKOWE:
- wycieczka narciarska do Serre Chevalier - 30€
- Poszewki na pościel - 10€ (można zabrać własne)
- Usługi dodatkowe: basen (płatny od 01.02.2020), sauna1
- Taksa klimatyczna ok. 7€/os. dorosła/pobyt
- Kaucja zwrotna za apartament: od 350€ do 520€ (w zależności od apartamentu)

ZNIŻKI:
- Dzieci 6-12 lat - zniżka 20€, dzieci do 5 lat - zniżka 130€ (dziecko otrzymuje następujące świadczenia: miejsce do spania, miejsce w autokarze oraz ubezpieczenie i skipass)