BAWARIA

Powszechnie Bawaria kojarzy się z piwnym świętem Oktoberfest, charakterystycznym strojem ludowym, Alpami, bawaria2zamkami Ludwika II i może jeszcze z barokowymi kościołami. Popełniłby jednak błąd ten, kto chciałby na tym zakończyć jej opis. Największy kraj związkowy w Niemczech, zajmujący ok. 20% ich terytorium, jest niezwykle zróżnicowanym, ciekawym regionem, bogatym w walory przyrodnicze i rozwiniętym pod względem kulturowym i przemysłowym.

DZIEŃ 1 – godz. 6.00 zbiórka i wyjazd, przejazd do Drezna – krótkie zwiedzanie miasta: Zwinger, Semperoper, Frauenkirche i Hofkirche, dalsza podróż do Monachium, przyjazd do Monachium, zakwaterowanie w schronisku młodzieżowym, obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 2 – śniadanie i wyjazd na zwiedzanie miasta - spacer ulicami Starego Miasta, Kościół Mariacki, Stary Ratusz, kościół św. Michała z grobowcem Ludwika Bawarskiego. Następnie przejazd do Parku Olimpijskiego, wjazd na wieżę olimpijską - panorama miasta, zwiedzanie Świata BMW – fascynująca historia tej marki, wystawa samochodów BMW, Mini bawaria3i Royls-Royce, z możliwością „przymierzenia się” do niektórych modeli, przejazd pod stadion Allianz Arena, na którym trenuje Bayern München wraz z Robertem Lewandowskim; powrót do schroniska, obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 3 – śniadanie i wykwaterowanie ze schroniska w Monachium, przejazd do Garmisch-Partenkirchen - zwiedzanie: ruiny zamku Werdenfels, kościół pielgrzymkowy św. Antoniego (Wallfahrtskirche St. Anton), Olimpijski Stadion Narciarski (Olympia-Skistadion) z igrzysk w 1936 roku, Neue Große Olympiaschanze – skocznia narciarska, została wybudowana na miejscu skoczni Große Olympiaschanze, którą zburzono 14 kwietnia 2007 roku, odbywa się na niej Turniej Czterech Skoczni, przejazd do sławnego na całym świecie zakątka Bawarii - Neuschwanstein i Hohenschwangau. Zamek Neuschwanstein jest najbardziej znanym zamkiem Ludwika II, symbolem zamków bawarskich, często kojarzonym z logo wytwórni filmowej Walta Disney'a, krótki spacer po okolicy: bawaria4Marienbrucke - most łączący dwa brzegi wąwozu Poellat, położony dokładnie naprzeciw zamku nad kilkudziesięciometrową przepaścią z wodospadem na dnie. Przejazd do zamku Hohenschwangau, w którym jako dziecko mieszkał król Ludwik II, przejazd do Augsburga, zakwaterowanie w schronisku młodzieżowym, obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 4 – śniadanie i wyjazd do niemieckiego Legolandu – całodzienna zabawa w parku rozrywki; w ośmiu fascynujących strefach przygodowych czeka mnóstwo atrakcji: kolejki, pokazy na żywo, wioska wakacyjna, atrakcje wodne i kolejki górskie oraz wierne w szczegółach modele zbudowane z ponad 50 milionów klocków; powrót do schroniska w Augsburgu, obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 5 – śniadanie i wykwaterowanie ze schroniska młodzieżowego, zwiedzanie Augsburga – miasta Mozarta: dom narodzin Mozarta, ratusz ze słynną Złotą Salą, Katedra NMP, Fuggerei – dzielnica dla ubogich do dziś pełniąca swoją funkcję, wyjazd w drogę powrotną, przerwa na obiad, przyjazd do Wrocławia w późnych godzinach wieczornych – zakończenie wycieczki.

CENNIK

ILOŚĆ OSÓB CENA OPIEKUNOWIE
60 OSÓB  950 ZŁ 4 GRATIS REZERWUJ
45 OSÓB  990 ZŁ 3 GRATIS REZERWUJ
30 OSÓB 1050 ZŁ 2 GRATIS REZERWUJ


CENA OBEJMUJE:

- transport autokarem turystycznym
- 4 noclegi w schroniskach młodzieżowych w Bawarii
- wyżywienie 2 x dziennie (pierwszy posiłek – obiadokolacja w schronisku w Monachium, ostatni – obiad w drodze powrotnej)bawaria5
- ubezpieczenie KL/NNW
- opiekę licencjonowanego pilota, lokalnych przewodników i wychowawców ze szkoły

KOSZTY DODATKOWE:
- bilety wstępów do zwiedzanych obiektów: wieża telewizyjna – 3,50 Euro, Muzeum BMW – 100 Euro/30 osób (ok. 3,50 Euro/os), Alianz Arena – 10 Euro, Zamki Neuschwanstein + Hohenschwangau – 21 Euro, Legoland – 41,50 Euro, Złota Sala – 1 Euro